ARCHIWUM KONKURSÓW
2009/2010
Szkoła Podstawowa


„Zwierzęta gdyńskie”

Uczniowie z naszej szkoły brali udział w V Edycji Konkursu Plastycznego „Zwierzęta gdyńskie” organizowanym przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Gdyni.

Na konkurs wpłynęło sporo pięknych prac, ale tylko trzydzieści zostało nagrodzonych.

Wśród laureatów znalazła się Ewa Pałczyńska z klasy I a, która namalowała sówkę i dzięki niej zdobyła trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

W poniedziałek 21 czerwca 2010 r. w Muzeum Miasta Gdyni odbyło się uroczyste wręczenie nagród, które uświetnione zostało koncertem kwartetu „Cztery kolory”.

Gratulujemy laureatce!

 

 

 

 

Jakuba Sudzika „Mój pies” (II miejsce)

Agnieszki Wojtowicz „Bocian” (III miejsce)

Justyna Sudzik (21.06.2010.)


MULTIMEDIALNY SUKCES JEREMIASZA I SZYMONA Z KL. III


 "Gdynia" - Jeremiasz Borowicz & Szymon Malinowski, kl. III (2009/2010)

Sześcioro uczniów z klasy III SP przystąpiło do międzyszkolnego konkursu multimedialnego "GDYNIA- MIASTO MORZA I MARZEŃ" organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 35 pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka. Celem tego konkursu było zintegrowanie dzieci niepełnosprawnych z pełnosprawnymi czyli prezentacje dokonywane były w tak właśnie zorganizowanych zespołach. 

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

HELENA CIRUK I DOMINIKA DZIDA

TOMASZ ZIELSKI I FILIP BOGDANOWICZ

JEREMIASZ BOROWICZ I SZYMON MALINOWSKI

Zadanie nie należało do prostych, uczniowie musieli stworzyć samodzielnie prezentację w power point-cie na określony temat. Wszystkie prace były wykonane bardzo dokładnie, ujmująca i z pełnym zaangażowaniem. Jednakże to właśnie praca Szymona i Jeremiasza w oczach jury zasłużyła na I MIEJSCE.

Każdy z uczestników został nagrodzony, uśmiechy towarzyszyły wszystkim dzieciom podczas gali rozdania nagród. Pragnę bardzo podziękować zarówno dzieciom za wkład pracy, jak i ich rodzicom, którzy wspierali różnorodne formy integracji podczas tworzenia tychże prezentacji, poświęcili swój czas i podzielili się informatyczną wiedzą. Duże ukłony również dla Pana Włodka- informatyka GSS, który co niektórych wprowadził dopiero w tajniki power pointa i cieszył się z ich zmagań i sukcesów.

Beata Kącicka (18.06.2010.)


OGŁOSZENIE DLA MAŁYCH ABITURIENTÓW!!!   

           Z przyjemnością informujemy wszystkich uczestników konkursu
„Mała Matura 2010”, że dostępne są wyniki Waszych potyczek z językiem angielskim. Znamy już laureatów oraz osoby wyróżnione. Teraz czas na Was, abyście zapoznali się z wynikami konkursu.         

WYNIKI „MAŁEJ MATURY 2010”

Wkrótce na stronie GSS znajdą się szczegółowe informacje na temat terminu, godziny i miejsca wręczenia nagród oraz dyplomów.

Patroni i sponsorzy:

                       

                             www.gdansk.pl                 www.longman.pl                          www.gdynia.pl

Magdalena Jacińska & Marlena Półtorak (04.06.2010.)


 

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY PO RAZ PIERWSZY WZIĘLI UDZIAŁ
W  WOJEWÓDZKIM FINALE WIELKIEGO MALOWANIA ORTOGRAFII

FINALIŚCI SZKOLNYCH ELIMINACJI:

MACIEJ STĘPNOWSKI I NIKODEM BRADTKE,

MIMO TOWARZYSZĄCEJ IM TREMY, WYPADLI ZNAKOMICIE, MALUJĄC KOLOROWE DYKTANDA:

MACIEK ZDOBYŁ  TYTUŁ KOLORUSA ORTOFRADUSA,
A NIKODEM ZASZCZYTNE 1 MIEJSCE  !!!

GRATULUJEMY :)

Więcej zdjęć na stronie http://www.ortofrajda.pl/

 Jolanta Czerwińska (01/06.2010.)


WYNIKI UCZNIÓW BIORACYCH UDZIAŁ

W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM „KLIO 2010”


KATEGORIA -  TEST KONKURSOWY

Imię i nazwisko

Suma punktów

Miejsce w kraju

Uwagi

Mikołaj Machnikowski

36

15

1 miejsce w szkole;

dyplom laureata

Marek Żochowski

32

19

dyplom uczestnika

Dawid Pieper

24

27

dyplom uczestnika

Jakub Sudzik

20

31

dyplom uczestnika

Borys Reppel

19

32

dyplom uczestnika

Anna Kasprzak

15

36

dyplom uczestnika

KATEGORIA – NAJLEPSZA PRACA

 

PLASTYCZNA  w szkole

Dawid Pieper

Oliwia Gierkowska

Jakub Nowicki

1 miejsce w szkole, dyplom laureata

1 miejsce w szkole, dyplom laureata

1 miejsce w szkole, dyplom laureata

FOTOGRAFICZNA w szkole

Maciej Geidel

Gabriela Boroś

1 miejsce w szkole, dyplom laureata

1 miejsce w szkole, dyplom laureata

Pozostali uczniowie nie wymienieni w tabeli  NAJLEPSZA PRACA

 otrzymują dyplom uczestnictwa. 

Wszystkim serdecznie gratuluję woli walki i uzyskanych wyników !!!

Miło mi również poinformować, że Dawid Pieper w wyniku losowania otrzymał od Organizatorów Konkursu odtwarzacz mp3!

Agnieszka Rusakiewicz – nauczyciel historii i WOS GSS


 WYNIKI – RANKING KONKURSU  DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

600 LAT TRADYCJI - BITWA POD GRUNWALDEM

ORGANIZOWANEGO PRZEZ „CENTRUM EDUKACJI SZKOLNEJ”!

IMIĘ

NAZWISKO

SUMA

PUNKTÓW

MIEJSCE

W KRAJU

OPIS

Dawid

Pieper

176

15

Dyplom uczestnika

Marek

Żochowski

174

16

Dyplom uczestnika

Mikołaj

Machnikowski

170

18

Dyplom uczestnika

Jakub

Nowicki

168

19

Dyplom uczestnika

Nikodem

Bradtke

156

25

Dyplom uczestnika

Maksym

Rzeppa

152

27

Dyplom uczestnika

Anna

Kasprzak

138

34

Dyplom uczestnika

Patryk

Pałaszewski

132

37

Dyplom uczestnika

Paulina

Marczak

124

41

Dyplom uczestnika

Zofia

Galińska

120

43

Dyplom uczestnika

UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

Agnieszka Rusakiewicz – nauczyciel historii i WOS GSS


OGŁOSZENIE DLA MAŁYCH ABITURIENTÓW!!!

http://gss.edu.pl/files/image/marlena/mm.jpg

           Z przyjemnością informujemy wszystkich uczestników konkursu
„Mała Matura 2010”, że dostępne są wyniki Waszych potyczek z językiem angielskim. Znamy już laureatów oraz osoby wyróżnione. Teraz czas na Was, abyście zapoznali się z wynikami konkursu.         

WYNIKI „MAŁEJ MATURY 2010”

Wkrótce na stronie GSS znajdą się szczegółowe informacje na temat terminu, godziny i miejsca wręczenia nagród oraz dyplomów.

Patroni i sponsorzy:

            http://gss.edu.pl/files/image/marlena/logo%20gdansk.jpg      http://gss.edu.pl/files/image/marlena/logo_pearson_granatowy_statek_zolta_flaga_450.png      http://gss.edu.pl/files/image/marlena/gdynia_logo.jpg

                             www.gdansk.pl                 www.longman.pl                          www.gdynia.pl

Magdalena Jacińska & Marlena Półtorak (04.06.2010.)


     http://gss.edu.pl/files/image/Oliwia/DSC06127.JPG

15 maja w naszej szkole odbył się
pierwszy międzyszkolny konkurs "Mała matura".

Przybylo wiele przyszłych maturzystów spoza naszej szkoły,
jak również z Gdyńskiej Szkoły Społecznej.

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 10 czerwca.

Dziękujemy za tak liczne przybycie!

http://gss.edu.pl/files/image/Oliwia/DSC06111.JPG

http://gss.edu.pl/files/image/Oliwia/DSC06102.JPG

HONOROWY PATRONAT OBJĘLI

http://gss.edu.pl/files/image/marlena/logo%20gdansk.jpg       http://gss.edu.pl/files/image/marlena/logo_pearson_granatowy_statek_zolta_flaga_450.png        http://gss.edu.pl/files/image/marlena/gdynia_logo.jpg

www.gdansk.pl                www.longman.pl             www.gdynia.pl

Oliwia Mieloszyńska (16.05.2010.)

 


I Wojewódzki Konkurs Plastyczny

„Świat wokół mnie”.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom I Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Świat wokół mnie”. Do naszej szkoły wpłynęło 435 prac z 51 szkół z województwa pomorskiego (90 opiekunów artystycznych).

        W skład pięcioosobowego jury weszli: Piotr Budziszowski—wykładowca w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni Orłowie, Tomasz Felski—nauczyciel plastyki, Małgorzata Miechowska-Malinowska—animator Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA, Mirosław Pawlik—opiekun galerii szkolnej i Justyna Sudzik—organizator konkursu. Jury podczas oceny prac kierowało się kryteriami:

·           ciekawe źródła inspiracji,

·           interesujące wykonanie,

·           dobra kompozycja,

·           ogólne wrażenia artystyczne.

        Dzięki hojności sponsorów jury po zgodnych debatach przyznało 39 miejsc I, II i III oraz 24 wyróżnienia w poszczególnych klasach.

I tak oto nagrody zdobyli:   

* w kategorii klas 0

I miejsce

        Marcin Majewski, ZSP 3 Kościerzyna             

II miejsce

        Alicja Bieszk, SP 16 Gdynia

        Paweł Sobolewski, SSP Gościcino

III miejsce

        Gabrysia Paterek, ZKPiG 6 Gdańsk

        Julia Bojke, SP Sychowo

Wyróżnienie      

        Dorota Gappa, SP Swarzewo

        Helena Wydra, SP 11 Gdynia

       

        * w kategorii klas I—III 

I miejsce

        Amelia Cejko, SP Trąbki Wielkie

        Jędrzej Okuń, SP Leśniewo  

        Aleksander Kurszewski, ZSP 1 Kościerzyna

        Aleksandra Kierasińska, SP 33 Gdynia

        Magda Serafin, ZS 1 Wejherowo

        Karolina Gajko, SP 2 Kwidzyn

II miejsce

        Ludwika Korniat, SP 2 Słupsk

        Kinga Frańczak, SP 46 Gdynia

        Julia Draws, SP Swarzewo

        Jakub Zagożdżon, SP 81 Gdańsk

        Marta Majewska, ZS 3 Kościerzyna

        Oliwia Otrompka, SP Chłapowo

        Jakub Chiczewski, SP Żukowo

III miejsce

        Kornelia Grzegorowska, SP 33 Gdynia

        Agata Rutkowska, SP 3 Pruszcz Gdański

        Zuzanna Lewandowska, SP Chłapowo

        Weronika Solecka, SP 81 Gdańsk

        Oliwia Obrycka, ZKPiG Kolbudy

Wyróżnienie

        Dariusz Kowalik, SP Połchowo

        Patryk Labudda, SP Połchowo

        Marcin Miller, SP Połchowo

        Sara Hawrylik, SP 3 Pruszcz Gdański

        Maja Stybaniewicz, SP 81 Gdańsk

        Natalia Pawelec, SP 18 Gdynia

        Hanna Sassak, SP 81 Gdańsk

        Sebastian Muntowski, GSS Gdynia

        Sandra Wasilewska, ZKPiG Kolbudy

        Julia Kowalczyk, ZKPiG Kolbudy

        Wiktoria Plińska, SP Chłapowo

        Inez Goering, Szkoła Przyszpitalna Gdynia

 

        * w kategorii klas IV—VI

I miejsce

        Anna Bajc, SP 33 Gdynia

        Daria Dybowska, SP Chłapowo

        Kinga Łosińska, ZSP 1 Kościerzyna

        Wiktoria Kaźmierczyk, ZSP 1 Kościerzyna

        Jagoda Sinkiewicz, ZSP 3 Kościerzyna

        Claudia Paduch, SP 18 Gdańsk

II miejsce

        Alina Grzyb, ZSP 1 Kościerzyna

        Norbert Stefański, SP 26 Gdynia

        Piotr Mikołajewski, SP 47 Gdynia

        Barbara Gwóźdź, SP 47 Gdańsk

        Dominik Bejma, SP 47 Gdańsk

III miejsce

        Marianna Wolff, SP Swarzewo

        Agata Bojahr, SP 8 Gdańsk

        Angelika Kolatowska, SP 37 Gdynia

        Agata Bieszke, SP Szemud

        Sylwia Richert, SP Sychowo

Wyróżnienie

        Martyna Pisarek, SP Trąbki Wielkie

        Daria Makurat, SP Żukowo

        Oliwier Figlon, SP 11 Gdynia

        Helena Górka, SP 11 Gdynia

        Kuba Sitarz, SP 76 Gdańsk

        Angelika Bochentin, SP Szemud

        Barbara Skrzypkowska, SP Swarzewo

        Julia Zakolska, SP 48 Gdańsk

        Agnieszka Kowalewska, SP Szemud

        Andżelika Deozińska, Szkoła Przyszpitalna Gdynia

 

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!!

        Uroczyste rozdanie dyplomów i nagród odbyło się w czwartek 20 maja 2010r. o godz. 12.30 w siedzibie szkoły—ul. Kapitańska 37 w Gdyni. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział, a opiekunowie artystyczni podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu. 

        Pierwsza wystawa pokonkursowa zorganizowana została w Gdyńskiej Szkole Społecznej. Informacje o kolejnych wystawach znajdą się wkrótce na stronie internetowej szkoły.


Justyna Sudzik (24.05.2010.)

 


„Sportowa Majówka II” 


W czwartek 13 maja 2010 r. drużyna z naszej szkoły brała udział w Międzyświetlicowych Rozgrywkach Sportowych zorganizowanych w Szkole Podstawowej Nr 40 w Gdyni.

Wszystkim uczestnikom towarzyszyło hasło:
„Niech każdy się dowie, że sport to zdrowie.”

Panie z SP 40 przygotowały różne konkurencje, między innymi:

  • podawanie piłki górą i dołem,
  • bieg z woreczkiem na głowie,
  • skoki na jednej nodze,
  • turlanie hula hop,
  • skoki na piłce,
  • zbieranie pluszaków—kto najwięcej…

Fantastyczne sportowe przygotowanie Alberta i Maćka z I a, Borysa i Williama z I b, Agnieszki i Oliwi G. z II, Agnieszki i Tomka z III dało nam zwycięskie I miejsce!

Do walki o podium zagrzewał pan Grześ, a rodzice dzielnie dopingowali sportowców.

Wielkie gratulacje dla naszej reprezentacji!!!

 

A dorośli i dzieci niech zapamiętają hasło drużyny z GSS: 
„Życie na sportowo wygląda kolorowo!”

http://gss.edu.pl/files/image/Kolo_vocal/4.jpg

http://gss.edu.pl/files/image/Kolo_vocal/IMG_0411.jpg

Justyna Sudzik (15.05.2010.)


WYNIKI KANGURA I KANGURKA 2010

NAZWISKO IMIĘ

KATEGORIA

P-KTY RAZEM

NAGRODY

ŻOCHOWSKI MAREK

 1B

82

 

JAROSZ JAKUB

1B

67,25

 

GRZYMAŁA BARTOSZ

1B

62,75

 

CIRUK HELENA

1M

66,5

WYRÓŻNIENIE

FEDYK ANNA

1M

51,5

 

ZIELSKI TOMASZ

1M

44,5

 

MALEC STANISŁAW

1M

37,5

 

SUDZIK JAKUB

2M

77,25

 

GINIEWICZ PIOTR

2M

43

 

STĘPNOWSKI MACIEJ

KANGUREK

16

 

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY!
 

Alina Styrna (10.05.2010.)

 



·         praca plastyczna - format i technika dowolna, można wykorzystać różne materiały, np. farby, kredki, bibułę, tkaninę, włóczkę, ziarno itp.

·  ·         praca literacka - wiersz lub opowiadanie podpisane, może być pseudonimem

Prace składamy do poniedziałku 24 maja 2010r. u pani dyrektor lub w świetlicy.

 

ZAPRASZAM WAS do podziękowania za
miłość, cierpliwość, dobroć, uśmiech…!

 

Justyna Sudzik


Chciałbyś pochwalić się tym, co umiesz robić najlepiej,
co sprawia ci przyjemność i daje satysfakcję?

Zapraszamy do udziału w międzyszkolnym konkursie

"MAM TALENT"

ORGANIZATOR:
Galeria Sztuki Szkolnej przy Gdyńskiej Szkole Społecznej w Gdyni

CELE KONKURSU:

  • Rozwijanie  kreatywności  uczestników konkursu.
  • Promowanie i wychwytywanie młodych talentów.
  • Popularyzacja działań artystycznych.
  • Promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas I-III do udziału w międzyszkolnym konkursie pt. „Mam talent”.
W konkursie mogą wziąć udział prace plastyczne, własnoręcznie wykonane przez uczestników ,,rękodzieła’’ takie jak: szkice, rysunki, obrazy, kolaże, origami, prace wykonane z włóczki, rzeźby, różnego rodzaju konstrukcje, haft oraz inne robótki ręczne, fotografia. Oczywiście, dopuszczamy własne pomysły uczestników.
Inną kategorią, która będzie oceniana w konkursie jest twórczość poetycka.

Technika i temat dowolny.

Prace powinny być podpisane: imię i nazwisko autora, klasa, adres szkoły z mailem lub faksem.
Termin nadsyłania lub dostarczenia prac do 7 czerwca 2010r na adres
:

Gdyńska Szkoła Społeczna
ul. Kapitańska 37
81-249 Gdynia
tel. 58 6216500                                                                

Prace nadesłane po terminie nie podlegają ocenie.

11 czerwca w naszej szkole odbędzie się wernisaż, na którym będzie można podziwiać wszystkie prace  uczestników konkursu oraz spotkać i porozmawiać z autentycznymi twórcami a także wziąć udział w głosowaniu.

Wyłonienie zwycięzców nastąpi w formie plebiscytu(głosowania) , w którym udział mogą wziąć wszyscy zwiedzający wystawę. Głosowanie odbywać się będzie na przygotowanych przez organizatorów kuponach. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbędzie się o godzinie 12.00 na festynie ,który odbędzie się w naszej szkole 12 czerwca 2010r.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY.

Monika Jabłońska - koordynator konkursu (13.05.2010.)


Wyniki konkursu dla klas I-III szkoły podstawowej

 

na wierszyk w języku angielskim

 http://gss.edu.pl/files/image/quill-1.gif

I miejsce             Wojtek Malec (klasa Ib)

II miejsce            Helena Ciruk (klasa III)

III miejsce           Filip Bogdanowicz (klasa III)

 

Osoby wyróżnione:

Klasa Ia: Piotr Hajdrych, Jan Kaiser

Klasa Ib: Kuba Kaim

Klasa II: Oliwia Górska, Aisza Kwiatkowska, Borys Pierzchała

Klasa III: Szymon Malinowski

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!! http://gss.edu.pl/admin/fckeditor/editor/images/smiley/msn/regular_smile.gif

Magdalena Jacińksa i Marlena Półtorak (08.05.2010.)

 


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU CZYTELNICZEGO
„Złote usta”

DLA UCZNIÓW KLAS I-III SP

           

W konkursie wzięło udział wielu młodych czytelników.
Wszyscy zachwycali zaangażowaniem.
Każdy starał się przeczytać wybrany tekst literacki jak najpiękniej i uważał na przecinki, kropki, wykrzykniki, pytajniki i myślniki.

 

A oto wyniki konkursu:

miejsce/klasa

pierwsza

druga

trzecia

 

I

Jaś Kaiser

Jakub Gurski

 

Oliwia Górska

Victoria Grygorczuk

Ania Fedyk

Bartek Drywa

 

II

Basia Banasiak

Wiktoria Ossowska

Ewa Pałczyńska

Borys Pierzchała

Ola Byzewska

 

 

-

 

III

Piotr Hajdrych

Zosia Siodłowska

Juliusz Nadolski

 

-

 

Helena Ciruk

Maks Rochoń

Filip Bogdanowicz

 

Wyróżnienie

 

Artur Ciruk

Sebastian Muntowski

Dominika Palicka

Oliwia Niezabitowska

 

Kuba Gejdel

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY WIELU PRZYGÓD PRZEŻYTYCH  Z KSIĄŻKĄ!!!
p. J. Sudzik i p. J. Czerwińska

(28.04.2010)


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU CZYTELNICZEGO
„Złote usta”

DLA UCZNIÓW KLAS I-III SP

           

W konkursie wzięło udział wielu młodych czytelników.
Wszyscy zachwycali zaangażowaniem.
Każdy starał się przeczytać wybrany tekst literacki jak najpiękniej i uważał na przecinki, kropki, wykrzykniki, pytajniki i myślniki.

 

A oto wyniki konkursu:

miejsce/klasa

pierwsza

druga

trzecia

 

I

Jaś Kaiser

Jakub Gurski

 

Oliwia Górska

Victoria Grygorczuk

Ania Fedyk

Bartek Drywa

 

II

Basia Banasiak

Wiktoria Ossowska

Ewa Pałczyńska

Borys Pierzchała

Ola Byzewska

 

 

-

 

III

Piotr Hajdrych

Zosia Siodłowska

Juliusz Nadolski

 

-

 

Helena Ciruk

Maks Rochoń

Filip Bogdanowicz

 

Wyróżnienie

 

Artur Ciruk

Sebastian Muntowski

Dominika Palicka

Oliwia Niezabitowska

 

Kuba Gejdel

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY WIELU PRZYGÓD PRZEŻYTYCH  Z KSIĄŻKĄ!!!
p. J. Sudzik i p. J. Czerwińska

(28.04.2010.)


Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego
pt. „Obrazy historią malowane... Podróże w czasie.”

 

  1. Klasa 0:
    WYRÓŻNIENIE: Jakub Siodłowski
  2. Klasy I-III:
    I MIEJSCE: Wiktoria Ossowska, Zofia Siodłowska
    II MIEJSCE: Ewa Pałczyńska, Agnieszka Wojtowicz
    III MIEJSCE: Zuzanna Bojanowska, Agata Wolańczyk
    WYRÓŻNIENIE: William Sośnicki
  3. Klasy IV-VI:
    I MIEJSCE: Jakub Sudzik

GRATULUJEMY!!!
p. A. Rusakiewicz, p. J. Sudzik

(28.04.2010.)


Międzyszkolny konkurs plastyczny
pt. „Kartka wielkanocna”

 

Nasze dzieci po raz kolejny wzięły udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. „Kartka wielkanocna” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 11 w Gdyni. Dwoje zdobyło miejsca:

  • Jakub Gurski                        kl. I a              II miejsce
  • Wiktoria Ossowska              kl. I a             Wyróżnienie

            Gratulujemy!

http://gss.edu.pl/files/image/Justyna/DSC09227.JPG http://gss.edu.pl/files/image/Justyna/DSC09207.JPG

Justyna Sudzik

(28.04.2010.)


SUKCESY JUDOKÓW 



W dniach 20-21.03.2010 r. odbył się Międzynarodowy Turniej Judo im. Jigoro Kano w Luboniu.
Wśród 620 uczestników z 36 klubów byli też nasi uczniowie—zawodnicy GALEONU, którzy wygrali punktację drużynową.
A w poszczególnych miejscach wagowych zajęli miejsca:

  • I miejsce Tomasz Zielski
  • II miejsce Jakub Sordyl
  • III miejsce Maksym Rzeppa 

GRATULUJEMY SUCESÓW I ŻYCZYMY KOLEJNYCH!!!

TAK TRZYMAĆ CHŁOPCY!

Justyna Sudzik

(28.04.2010.)


 

Międzyszkolny konkurs plastyczny pt. „Kot”

 

Dzieci z naszej szkoły wzięły udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. „Kot”, który zorganizowała świetlica szkolna przy Szkole Podstawowej nr 16 w Gdyni.
Troje uczniów znalazło się w gronie laureatów:

  • Wiktoria Ossowska     kl. I a             II miejsce
  • Sebastian Muntowski  kl. II               II miejsce
  • Zofia Siodłowska         kl. I b            III miejsce

Gratulujemy!

http://gss.edu.pl/files/image/Justyna/DSC09114.JPG

http://gss.edu.pl/files/image/Justyna/DSC09117.JPG

Justyna Sudzik

(28.04.2010.)

 


VI EDYCJA KONKURSU

WIELKIE MALOWANIE ORTOGRAFII

Zakończyły się szkolne eliminacje do konkursu, którego finał odbędzie się w ramach VIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku 27 maja.

Do finału zakwalifikowali się:

  • w kategorii klas II-III: Maciej Stępnowski
  • w kategorii klas IV-VI: Nikodem Bradtke
  • w kategorii klas gimnazjalnych: Aleksandra Woźniak

Gratulacje i powodzenia w finale http://www.gss.edu.pl/admin/fckeditor/editor/images/smiley/msn/wink_smile.gif

Jolanta Czerwińska (26.04.2010.)


 WIERSZYKARNIA

19 kwietnia  w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu recytatorskiego WIERSZYKARNIA pod hasłem ,,Humor w poezji dziecięcej’’.
Już od rana na korytarzu zaroiło się od kolorowych strojów i rekwizytów.
Celem konkursu było wyłonienie uczniów, którzy nie tylko umieją pięknie recytować przygotowany wiersz, ale przede wszystkim potrafią go zainscenizować.
Do każdej z klas zaprosiliśmy uczniów z gimnazjum, którzy zasiedli w komisji konkursu.
Wszyscy uczestnicy wspaniale się przygotowali. Po burzliwych naradach  zostali wybrani laureaci:

  • kl. Ib - William Sośnicki, Małgosia Angielska, Wojtek Malec
  • kl. Ia - Jaś Kaiser, Wiktoria Ossowska, Basia Banasiak
  • kl. II  - Oliwia Górska, Borys Pierzchała, Aisza Kwiatkowska
  • kl. III - Bartek Drywa, Victoria Grygorczuk, Helena Ciruk

Wyróżnieni wezmą udział w drugim, międzyklasowym etapie konkursu, który odbędzie się w czwartek 23 kwietnia.
Gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Monika Jabłońska (21.04.2010.)


MAŁA MATURA!!!

Chcesz sprawdzić  swoje umiejętności językowe na długo przed właściwym egzaminem maturalnym z języka angielskiego? Chcesz dowiedzieć się co powinieneś jeszcze poćwiczyć?

Nauczyciele języka angielskiego zapraszają uczniów klas 6 SP- III Gim. do wzięcia udziału w międzyszkolnym konkursie „Mała matura”.

Konkurs będzie miał postać testu zawierającego zadanie zamknięte jak i otwarte. Forma będzie bardzo zbliżona do maturalnej czyli: zadania na rozumienie tekstu słyszanego, a także czytanego, stosowanie struktur leksykalno-gramatycznych oraz wypowiedź pisemna.

            Konkurs odbędzie się 15 maja od godz. 10.00 do 12.00.

Pytania kieruj do Pani Mai, Marleny, Doroty, Magdy lub Oliwii.

Honorowy patronat nad egzaminem objął Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek.

http://gss.edu.pl/files/image/Oliwia/angielski.gif

http://gss.edu.pl/files/image/kamila/patronat-mala_matura.jpg

 Oliwia Mieloszyńska (20.04.2010.)


KONKURS CZYTELNICZY „Złote usta”

 

            Jesteś uczniem klasy I-III, weź udział w konkursie czytelniczym, który odbędzie się

w czwartek 22 kwietnia 2010 r. o godz. 12.30 w świetlicy.

Wybierz własny tekst i przeczytaj go jak najpiękniej:

Klasa I – 100 słów        /około

Klasa II – 200 słów      /około

Klasa III – 300 słów     /około

            Uważaj na przecinki, kropki, wykrzykniki, pytajniki i myślniki.

            Koniecznie zgłoś wychowawczyni swój udział do poniedziałku 19 kwietnia,  aby dla wszystkich uczestników można było przygotować dyplomy i nagrody.

pani Justyna Sudzik i pani Jola Czerwińska    Zapraszamy do udziału w konkursie!


ZAPRASZAMY

 JUŻ PO RAZ SZÓSTY

NA MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

dla klas 0- 3

„WIERSZYKARNIA, CZYLI HUMOR W POEZJI” 

POŁĄCZONY Z ZABAWĄ DYDAKTYCZNĄ,

10 maja o godz.10.20

Czekamy na zgłoszenia pod numerem 0-58 621-65-00

Ilość miejsc ograniczona nie więcej niż 30-34,
decyduje kolejność zgłoszeń.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
ZOSTAŁY PRZESŁANE DO GDYŃSKICH SZKÓŁ.

 

Beata Kącicka i Katarzyna Mieloszyńska

(20.04.2010.)


KONKURS WIEDZY O BITWIE POD GRUNWALDEM "600 LAT TRADYCJI" DLA UCZNIÓW KL. 4-6 SP I 1-3 GIMNAZJUM !!!

Drodzy Uczniowie i Szanowni Rodzice !

Serdecznie zachęcam do udziału w Konkursie Wiedzy o Bitwie pod Grunwaldem - "600 LAT TRADYCJI". Konkurs odbędzie się 12.05.2010. (środa) i skierowany jest do dwóch grup wiekowych (jak w tytule).

Szczegółów proszę szukać na stronie:
http://www.ces.edu.pl/konkursy/grunwald/

Na zgłoszenia czekam do 23.04.2010. (piątek). Koszt uczestnictwa - 7,50 zł od osoby.

Agnieszka Rusakiewicz - nauczyciel historii GSS

 


KLIO 2010 "ŚLADAMI STAROŻYTNYCH CYWILIZACJI" - OBEJRZYJ PRACE KONKURSOWE NASZYCH UCZNIÓW !!!

Nasi kochani uczniowie klas 4-6 bardzo przyłożyli się do wykonania prac plastycznych i fotografii konkursowych!

http://gss.edu.pl/files/image/Agnieszka/P1100193.JPG

Żeby obejrzeć prace zapraszamy do GALERII !!!

Teraz wypada już tylko poczekac na oficjalne rozstrzygnięcie! Wyniki powinny pojawić się do 10.05.2010. na stronie http://www.cehklio.webd.pl !

Agnieszka Rusakiewicz - nauczyciel historii GSS


Nela Grzymała

III. miejsce

w IV. Rejonowym Konkrsie Plastycznym

"Gdynia - zwięrzęta w naszym mieście"


PODZIĘKOWANIA DLA P. LIDII GÓRSKIEJ


KONKURS WIEDZY O AUSTRALII ROZSTRZYGNIĘTY ! ! !

http://gss.edu.pl/admin/fckeditor/editor/images/smiley/msn/regular_smile.gifWszystkim uczestnikom gratulujemy! http://gss.edu.pl/admin/fckeditor/editor/images/smiley/msn/regular_smile.gif

Na osoby zajmujące I, II oraz III miejsce czekają nagrody.

Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

(do odebrania po przerwie świątecznej) 

 

Miejsce 

Numer uczestnika

Liczba punktów

1

28

34

2

04

32

3

02

31

 

08

31

4

01

30

 

05

30

5

27

27

6

15

26

 

16

26

7

17

25

8

23

22

 

30

22

9

21

21

 

29

21

10

06

14

 

12

14

 

24

14

11

22

12

12

25

10

13

18

9

 Marlena Półtorak - j.angielski (marzec 2010)


KONKURS O AUSTRALII 

22 marca odbędzie się konkurs o Australii, a oto materiały na temat tego fascynującego kraju/kontynentu, z których możecie czerpać wiedzę garściami.  

files/Australia_1577659619.pdf

files/australia_and_new_zealand.pdf

http://gss.edu.pl/files/image/australia.jpg

Dorota Januszkiewicz - nauczyciel j. angielskiego (16.03.2010.)

 


„WESOŁE ŚMIECI”

Nasza Szkoła bierze udział w konkursie,
który jest organizowany przez Ministerstwo Środowiska

Natalia Faszcza, Oliwia Gierkowska i Jakub Sudzik z klasy IV
wykonali ekorzeźbę pt.: "Ważka".

http://gss.edu.pl/files/image/rewa-orlowo-marta2010%20001.JPG

Gabrysia Boroś z klasy V
wykonała ekorzeźbę pt.: "Drzewo".

http://gss.edu.pl/files/image/kamila/10_02_2010%20022.JPG

Nikodem Brandtke, Krzysztof Borkowski, JakubNowicki i Patryk Pałaszewski z klasy VI
wykonali ekorzeźbę pt.: "Smok".

http://gss.edu.pl/files/image/kamila/10_02_2010%20059.JPG

Zajrzyj do naszej GALERII.

www.mos.gov.pl/artykul/2886_konkurs_dla_dzieci_ze_szkol_podstawowych/10282_konkurs_dla_dzieci_ze_szkol_podstawowych.htmlhttp://gss.edu.pl/files/image/konkurs-wesole_smieci.jpg

WYNIKI KONKURSU

 Kamila Schwarz - nauczyciel przyrody (14.03.2010.)


 

Konkursu z okazji Światowego Dnia Pizzy rozstrzygnięty!!!

Z okazji Światowego Dnia Pizzy, 9 lutego uczniowie GSS przygotowali plakaty oraz przepisy na pizzę w języku angielskim.
Wszystkie prace charakteryzowały się dużą starannością oraz niekonwencjonalnymi pomysłami na ich wykonanie.
Wyłonienie laureatów było niezwykle trudne, jednakże po burzliwych naradach komisja konkursowa ogłosiła werdykt.

W kategorii praca indywidualna:

Pierwsze miejsce: Radosław Suszek (klasa Ig) 

Drugie miejsce: Mikołaj Machnikowski (klasa VI)

Trzecie miejsce: Iweta Lidzbarska (klasa IIg)

 

W kategorii praca zbiorowa wyróżnienia otrzymały:

KLASA III SP oraz KLASA V

 

Indywidualne prace wyróżnione wykonali:

Jakub Nowicki (klasa VI)

Agnieszka Wojtowicz (klasa II SP)

Oliwia Górska (klasa II SP)

Wszystkim uczestnikom gratulujemy :)

 

Marlena Półtorak - nauczyciel j. angielskiego


Szkolny konkurs plastyczny pt.

 

„Obrazy historią malowane… Podróże w czasie.”

http://gss.edu.pl/files/image/kamila/gify/sfinks-justyny%281%29.jpg

 

Zapraszamy do stworzenia obrazu inspirowanego podróżami w czasie.

 

 

Technika: dowolna (ale praca do powieszenia na ścianie)

Format: dowolny

 

Kategorie wiekowe:

Klasy 0

Klasy I-III

Klasy IV-VI

 

        Prace składamy do końca kwietnia 2010 r. do pani dyrektor lub w świetlicy.

        Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie dyplomów oraz nagród do połowy maja. 

 

Do dzieła młodzi i zdolni artyści! J

 Justyna Sudzik - wychowawca świetlicy


I WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY

„Świat wokół mnie”

GDYNIA 2010

http://gss.edu.pl/files/image/kamila/gify/swiat-justyny.jpg

 

Cele konkursu:

1.                Uwrażliwienie na piękno całego świata.

2.                Zachęcanie do życia w przyjaźni z naturą.

3.                Zwrócenie uwagi na najbliższe otoczenie.

4.                Rozwijanie twórczości plastycznej wśród dzieci.

5.                Rozbudzanie wyobraźni dzieci.

 

REGULAMIN konkursu:

  1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych.
  2. Szkoła może przesłać nie więcej niż 10 prac.
  3. Indywidualne prace oceniane są w kategoriach wiekowych:

    - 0 klasa szkoły podstawowej,

    - I-III klasa szkoła podstawowa,

    - IV-VI klasa szkoła podstawowa.

  1. Technika prac dowolna: malarstwo, rysunek, collage, inne.
  2. Format prac A 3 lub A 4.

 

        Oceny prac dokonuje jury powołane przez organizatora konkursu.

Ocenie podlegają:

·           ciekawe źródła inspiracji,

·           interesująca technika wykonania,

·           dobra kompozycja,

·           ogólne wrażenia artystyczne.

 

Termin dostarczenia prac do 30 kwietnia 2010 r.

Rozstrzygnięcie konkursu do 15 maja 2009 r.

 

        Prace powinny być podpisane na odwrocie: imię i nazwisko autora, klasa, nauczyciel kierujący—opiekun artystyczny.

        Prace pozostają u organizatora, który zastrzega sobie prawo do wystawy pokonkursowej w miejscach użyteczności publicznej, np. w bibliotekach.

Justna Sudzik - wychowawca świetlicy

 


Nasi uczniowie, jak co roku, wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego PINGWIN.

Paweł Kołodziejczyk zdobył 7 miejsce, dostając dyplom wyróżnienia :)

 

Imię

Nazwisko

Suma punktów

Miejsce

Liczba

uczestników

Język angielski - Poziom 1 (klasy IV i V szkoły podstawowej )

Marek

Żochowski

44

17

2858

Jakub

Sudzik

44

17

Bartosz

Grzymała

38

23

Andrzej

Felski

32

29

Dawid

Pieper

30

31

Piotr

Giniewicz

28

33

Gabriela

Boroś

27

34

Oliwia

Gierkowska

25

36

Zofia

Galińska

22

39

Borys

Reppel

20

41

Jakub

Jarosz

18

43

Paulina

Marczak

17

34

Maksym

Rzeppa

15

46

Język angielski - Poziom 2 (klasa VI szkoły podstawowej i I gimnazjum)

Christopher

Bartkowski

49

12

2260

Brygida

Matusiak

43

18

Arleta

Kwiatkowska

42

19

Iwo

Krzepkowski

40

21

Maja

Duchnowska

34

27

Paweł

Kępiński

32

29

Anna

Jaroni

26

35

Patryk

Rzepiński

22

39

Język angielski - Poziom 3 (klasy II i III gimnazjum)

Paweł

Kołodziejczyk

54

7-dyplom wyróżnienia

1402

Michał

Weber

45

16

Tamara

Subbotko

43

18

Oskar

Leszkowicz

42

19

Zuzanna

Rucińska

40

21

Agata

Kaczorowska

35

26

Patrycja

Kaczmarek

30

31

Joanna

Piotrowska

29

32

Aneta

Kokot

29

32

Marcel

Tokarzewski

24

37

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach i życzymy wielu sukcesów :)

 

 


Rozstrzygnięcie III edycji szkolnego konkursu anielskiego na pracę przestrzenną pt.

 

„Mój Anioł”

 

Artystom dziękujemy za niezapomniane wrażenie estetyczne.

Wszystkie prace zachwyciły pomysłem, dbałością o szczegóły.

Jury po długich debatach postanowiło przyznać miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:

  • 0 klasa SP

              I miejsce               Kornelia Kącicka

              II miejsce             Matylda Grabowska

 

  • I-III klasy SP

              I miejsce               Sebastian Muntowski, klasa II

                                          Aleksandra Byzewska, klasa II

              II miejsce             Ewa Pałczyńska, klasa I a

              III miejsce           Zuzanna Bojanowska, klasa I a

 

  • 1-3 klasy gimnazjum

              I miejsce               Nela Grzymała, klasa 1

 

GRATULUJEMY!!!  

Zapraszamy na wystawę prac koło gabinetu pani dyrektor.

Zapraszamy też do udziału w kolejnych konkursach.


Nasza Szkoła bierze udział w akcji

"W domowym piecu spalanie śmieci truje i rujnuje"

http://gss.edu.pl/files/image/kamila/spalanie.jpg

 http://kzg.pl/index.php/edukacja,kampanie

Kamila Schwarz (10.01.2010.)

 


Dzień Dziwaka

 

7 stycznia 2010 r. do naszej szkoły Dziwne Dziwaki się wybrały i mnóstwo śmiechu nam dały .

Były różne postacie, stworki i potworki. Ale miano Najdziwniejszego Dziwaka

przypadło Stasiowi Buczkowi z klasy IV, który przebrał się za „Urwanego z choinki”.

 

Wszystkim uczestnikom karnawałowego szaleństwa serdeczne gratulujemy!!!  

A w przyszłym roku całą szkołę (uczniów i nauczycieli) do przebrania mobilizujemy,

 

Bo wygłupiać się każdy może.

W domu, w szkole i na dworze.

W przebraniu nam wesoło,

radośnie skakać i biegać wokoło.

http://gss.edu.pl/files/image/Justyna/DSC08996.JPG

 

http://gss.edu.pl/files/image/Justyna/DSC08999.JPG

 


  „KLIO 2010. ŚLADAMI STAROŻYTNYCH CYWILIZACJI”

 

ROZWIĄŻ TEST, STWÓRZ PRACĘ PLASTYCZNĄ LUB SFOTOGRAFUJ OBIEKT HISTORYCZNY W POLSCE !!!

 

DRODZY UCZNIOWIE KLAS OD 4 DO 6 SP I SZANOWNI RODZICE TYCHŻE UCZNIÓW!

 

SERDECZNIE ZACHĘCAM DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE „KLIO 2010”. DO WYGRANIA BARDZO ATRAKCYJNE NAGRODY !!!

 

SZCZEGÓŁÓW SZUKAJCIE NA STRONIE INTERNETOWEJ ORGANIZATORA KONKURSU - CENTRUM EDUKACJI HISTORYCZNEJ „KLIO”:

http://www.cehklio.webd.pl/zaproszenieklio2010.htm

 

CZEKAM NA ZGŁOSZENIA DO 12.02.2010 (PIATEK)! PRZYPOMINAM, ŻE ZA ZGŁOSZENIE UZNAJĘ PODANIE KATEGORII W KTÓREJ CHCE SIĘ SPRÓBOWAC SWOICH SIŁ (TEST, PRACA PLASTYCZNA, FOTOGRAFIA) I WNIESIENIE WYMAGANEJ REGULAMINEM OPŁATY WYSOKOŚCI 7 PLN (LUB 14 PLN LUB 21PLN W ZALEŻNOŚCI OD ILOŚCI KATEGORII).

 

OSOBY ZAINTERESOWANE STARTEM W KATEGORII FOTOGRAFIA, PROSZONE SĄ O DOSTARCZENIE ZDJĘĆ W FORMIE CYFROWEJ PANU MIRKOWI, KTÓRY WSPOMAGA MNIE ORGANIZACYJNIE W DZIAŁANIACH KONKURSOWYCH!

 

CZEKAM NA ZGŁOSZENIA!

 

AGNIESZKA RUSAKIEWICZ – NAUCZYCIEL HISTORII GSS

 


OCAL OKRUCHY HISTORII – MŁODZIEŻ BUDUJE MUZEA.

Zachęcam serdecznie uczniów Gdyńskiej Szkoły Społecznej od klasy 5 SP do 3 gimnazjum, by przy wsparciu rodziców, babć, dziadków lub innych bliskich, wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej: „Ocal okruchy historii – młodzież buduje muzea”.

Zadaniem uczestnika konkursu (można pracować samodzielnie lub w zespole do 3 osób) jest dotarcie do pamiątki historycznej z czasu II wojny światowej lub z okresu działalności „Solidarności” i opozycji demokratycznej z lat 1970-1989 (np. zdjęć, dokumentów, gazet, ulotek, znaczków, listów, plakatów, książek, sprzętu drukarskiego, wojskowego, pamiątek osobistych itp.) oraz opisanie jej w interesującej formie – przedstawienie jej pochodzenia, losów i znaczenia dla historii. Dopuszcza się, aby prace miały formę opisową, filmową lub prezentacji multimedialnej.

Celem konkursu jest danie młodzieży możliwości współtworzenia kolekcji muzealnych Muzeum II Wojny Światowej oraz Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Zamierzeniem organizatorów jest zainteresowanie dzieci i młodzieży historią najnowszą Polski, przeszłością swoich bliskich, ludzi z najbliższego otoczenia, którzy byli świadkami historii oraz odnalezienie zapomnianych materiałów z czasu II wojny światowej i z okresu działalności opozycji demokratycznej, a w szczególności Solidarności.

Konkurs rozpoczął się 2 listopada 2009 roku i ma charakter otwarty. Jego adresatami są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych znajdujących się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz szkół kształcących w języku polskim za granicą. Uczestnicy składają prace do Szkolnej Komisji Konkursowej do 31 marca 2010 roku w jednej z dwóch kategorii: 1. II wojna światowa; 2. „Solidarność” i opozycja demokratyczna w latach 1970-1989. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi do 31 sierpnia 2010 roku. W każdej kategorii zostaną przyznane nagrody: za I, II oraz III miejsce oraz ewentualne wyróżnienia.

Konkurs organizowany przez Muzeum II Wojny Światowej i Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku odbywa się pod patronatem Marszałka Sejmu RP i Ministra Edukacji Narodowej przy wsparciu Kuratoriów Oświaty i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

http://gss.edu.pl/files/image/okruchy-historii.jpg

Na zgłoszenia  chętnych do wzięcia udziału w projekcie czekam do 05.02.2010. !!!

Agnieszka Rusakiewicz – nauczyciel historii GSS

 


Konkurs dla dzieci ze szkół podstawowych

„WESOŁE ŚMIECI”

Nasza Szkoła bierze udział w tym konkursie,
który jest organizowany przez Ministerstwo Środowiska

www.mos.gov.pl/artykul/2886_konkurs_dla_dzieci_ze_szkol_podstawowych/10282_konkurs_dla_dzieci_ze_szkol_podstawowych.htmlhttp://gss.edu.pl/files/image/konkurs-wesole_smieci.jpg


I WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY

„Świat wokół mnie”

GDYNIA 2010

[kliknij]

 

BRAWA DLA POSZUKIWACZY DAWNEJ GDYNI !!!

http://www.gss.edu.pl/files/image/stara_gdynia.jpg

Podczas dzisiejszego wernisażu, czwartek 03 XII, miało miejsce roztrzygnięcie IX edycji konkursu "GDYNIA W FOTOGRAFII". Nasi fotokołowicze stanowili najliczniejszą i najmłodszą grupę uczestników. Mogli się skonfrontować z innymi pasjonatami fotografowania i nabrać energii do dalszych działań artystycznych.

WYRÓŻNIONO DWIE PRACE NASZYCH UCZNIÓW: zdjęcie Magdaleny Czerebak, kl. II Gim. oraz fotografię Bartosza Grzymały z klasy V SP.

BRAWO !!!!!!!!!

OSOBIŚCIE GRATULUJĘ POZOSTAŁYM UCZESTNIKOM ZA ZDJĘCIA NA POZIOMIE CZYLI Z KLASĄ !!!!!!!!!! 

Przed nami ... praca... praca... praca i wystawa.

Dziękuję za obecność dyrektora naszej szkoły p. Małgorzaty Kusyk, kochanych rodziców z fotopociechami i nie tylko...

Mirosław Pawlik - nauczyciel religii (06.12.2009.)


  III edycja szkolnego konkursu  anielskiego na pracę przestrzenną pt.  

„Mój Anioł”

         Rzeźba: figurka do 20 cm wysokości, materiał dowolny, np.: masa solna, masa papierowa, glina, gips, drewno, tekturka, piórka…         

Kryteria:

·                    artystyczna dbałość o szczegóły,http://gss.edu.pl/files/image/kamila/gify/aniolek.jpg

·                    pomysł,

·                    wkład pracy,

·                    ogólne wrażenie estetyczne!

Kryteria wiekowe:

  • 0 klasa SP
  • I-III klasy SP
  • IV-VI klasy SP
  • 1-3 klasy gimnazjum

  

Anioły i aniołki składamy do poniedziałku 18 stycznia 2009r.
w świetlicy lub u pani dyrektor.

 

Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie!

Oczywiście będą ładne nagrody.



"Ratusz" relacjonując finał IX edycji konkursu fotograficznego "Gdynia w fotografii" wspomina naszych wyróznionych fotokołowiczów!!! To wydarzenie relacjonują również inne trójmiejskie portale...

Zobacz:

Mirosław Pawliknauczyciel religii


Uczniowie GSS po raz kolejny wzięli udział
w organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej
ogólnopolskim konkursie przedmiotowym MULTITEST.
 

 

Christopher Bartkowski - laureat konkursu z języka angielskiego -

 

zajął zaszczytne 10 miejsce.   

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów J

IMIĘ I NAZWISKO

MIEJSCE

LICZBA UCZESTNIKÓW

Język angielski - kl. 1g

Christopher Bartkowski

10

1024

Brygida Matusiak

28

Maja Duchnowska

35

Anna Jaroni

43

Język angielski - kl. 2g

Oskar Leszkowicz

26

1116

Patrycja Kaczmarek

37

Marcel Tokarzewski   

38

Aleksandra Woźniak

39

Język polski - kl. 1g

Radosław Suszek

38

552

Język polski - kl. 2g

Oliwer Wardin

27

707

Anna Dzierżanowska

30

Patrycja Kaczmarek     

37

Język polski - kl. 3g

Paweł Kołodziejczyk 

24

766

Emilia Kaleta

32

Jan Dzierżanowski

32

Michał Weber

32

Język polski - kl. 4

Piotr Kaiser

17

1093

Jakub Sudzik  

27

Anna Kasprzak

42

Oliwia Gierkowska

45

Język polski - kl. 5

Marek Żochowski

20

1516

Andrzej Felski

27

Gabriela Boroś            

33

Język polski - kl. 6

Iwo Krzepkowski

31

1759

Nikodem Bradtke          

42

Patryk Rzepiński

45

Marlena Półtorak
nauczyciel j. angielskiego


 SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

Już niedługo Święta Bożego Narodzenia…

 

Zapraszamy do udziału w konkursie pt.

 

„Kolorowa kartka świąteczna”

 

Format: A4, A5, A6 lub mniejszy

Technika: dowolna (kredki, farby, wydzieranki, wyklejanki…)

Warunki: można złożyć 1 - 3 kartki, podpisane na odwrocie

Kryteria oceny: pomysł, wykonanie

 

Grupy wiekowe:

* 0            klasa

*  I- III   klasy szkoły podstawowej

* IV-VI    klasy szkoły podstawowej

* 1- 3        klasy gimnazjum

Prace składamy do piątku 27 listopada 2009r.

w świetlicy lub u pani dyrektor. 

Rozstrzygnięcie konkursu w ciągu 7 dni. 

Dla wszystkich przewidziane są dyplomy,

a dla zwycięzców nagrody! J 

 

POCZUJ MAGIĘ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!!! 

ZAPRASZAMY

do radowania się Bożym Narodzeniem!

 Justyna Sudzik


 

„Jesienne krajobrazy”

            Uczniowie z naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym „Jesienne krajobrazy” zorganizowanym przez zaprzyjaźnioną Bibliotekę Filia Nr 3 na ul. Morskiej 113. Prace podobały się jury, które przyznało następujące miejsca:

I miejsce

Aleksandra Byzewska kl.II

Sebastian Muntowski kl. II

II miejsce

Klaudia Bernaczek kl. 0

III miejsce

Zofia Siodłowska kl. I b

Aleksandra Pstrąg kl. 0

Wyróżnienia

Ewa Pałczyńska kl. I a

Wiktoria Ossowska kl. I a

Agnieszka Wojtowicz kl. II

Piotr Hajdrych kl. I a

 

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym artystom i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

http://gss.edu.pl/files/image/DSC08787.JPG

Justyna Sudzik


UWAGA !!! KONKURS!!!

 

 http://gss.edu.pl/files/image/polen.gif

JUŻ NIEDŁUGO - 11 LISTOPADA -KOLEJNA ROCZNICA

ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

 

Z TEJ OKAZJI CHCEMY ZAPROSIĆ WAS DO KONKURSU MIĘDZYKLASOWEGO POD HASŁEM:

 

„NIE RZUCIM ZIEMI, SKĄD NASZ RÓD!”

 

W KONKURSIE BIORĄ UDZIAŁ WSZYSCY UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY.

 

OCENIANE BĘDĄ PRACE PLASTYCZNE I PROJEKTY NA PLANSZACH PRZYGOTOWANE PRZEZ POSZCZEGÓLNE KLASY.

 

ŁAMCIE GŁOWY I WZYWAJCIE NA POMOC MUZY SZTUK WSZELAKICH!!!

 

 

TERMIN WYKONANIA PRAC - DO 10 LISTOPADA (DO GODZ. 9.15.) 

 

NAGRODY PRZYZNAWANE BĘDĄ W TRZECH KATEGORIACH WIEKOWYCH:

KL. O- III SP

KL. IV- VI SP

KL. I- III G

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU W DNIU 10 LISTOPADA PODCZAS UROCZYSTEJ AKADEMII.

 

ZADANIA KONKURSOWE!

 

KAŻDA KLASA PRZYGOTUJE WSPÓLNĄ PRACĘ I WYWIESI JĄ NA TABLICY NA KORYTARZU.

 

   KLASY : O-III SP

 PRACA PLASTYCZNA WYKONANA TECHNIKĄ DOWOLNĄ PT.: „ POLSKA ZAKLĘTA W MUZYCE CHOPINA”

   KLASY : IV-VI SP

PREZENTACJA NA PLANSZY FORMATU: A-O WYKONANA DOWOLNYMI TECHNIKAMI PLASTYCZNYMI, PRZEDSTAWIAJĄCA W CIEKAWY SPOSÓB NASTĘPUJĄCE HASŁA Z HISTORII I KULTURY POLSKIEJ:

 

OKRES ZABORÓW:

 

-   ROZBIORY POLSKI 1772, 1793, 1795,

-   POWSTANIE KOŚCIUSZKOWSKIE 1794,

-   LEGIONY POLSKIE 1794 ( JAN HENRYK DĄBROWSKI, JÓZEF WYBICKI),

-   POWSTANIE LISTOPADOWE 1830,

-   WIELKA EMIGRACJA,

-   POWSTANIE STYCZNIOWE 1863,

 

I WOJNA ŚWIATOWA 1914-1918:

 

- JÓZEF PIŁSUDSKI- LEGIONY POLSKIE 1914,

-   JÓZEF PIŁSUDSKI- NACZELNIK PAŃSTWA ,

-   ROMAN DMOWSKI- KOMITET NARODOWY POLSKI,

-   I WOJNA ŚWIATOWA 1914-1918

 

 

TWÓRCY : ADAM MICKIEWICZ, JULIUSZ SŁOWACKI, FRYDERYK CHOPIN, JAN MATEJKO, MARIA KONOPNICKA.

   KLASY ; I-III G

PREZENTACJA NA PLANSZY FORMATU: A-O WYKONANA DOWOLNYMI TECHNIKAMI PLASTYCZNYMI, PRZEDSTAWIAJĄCA W CIEKAWY SPOSÓB NASTĘPUJĄCE HASŁA Z HISTORII I KULTURY POLSKIEJ:

 

OKRES ZABORÓW:

- ROZBIORY POLSKI 1772, 1793, 1795,

-   POWSTANIE KOŚCIUSZKOWSKIE 1794,

-   LEGIONY POLSKIE 1794 ( JAN HENRYK DĄBROWSKI, JÓZEF WYBICKI),

-   POWSTANIE LISTOPADOWE 1830,

-   WIELKA EMIGRACJA,

-   POWSTANIE STYCZNIOWE 1863,

 

I WOJNA ŚWIATOWA 1914-1918:

-   JÓZEF PIŁSUDSKI- ORIENTACJA PROAUSTRIACKA,

- LEGIONY POLSKIE 1914, 

- NACZELNIK PAŃSTWA,

-ROMAN DMOWSKI- KOMITET NARODOWY POLSKI,

       -ORIENTACJA PROROSYJSKA,

-   13 PUNKT ORĘDZIA PREZYDENTA USA WILSONA,

-   JÓZEF HALLER- „BŁĘKINA ARMIA”

 

TWÓRCY :

-   ADAM MICKIEWICZ, JULIUSZ SŁOWACKI, MARIA KONOPNICKA, ADAM ASNYK, HENRYK SIENKIEWICZ, BOLESŁAW PRUS,

 LEOPOLD STAFF,

- FRYDERYK CHOPIN, IGNACY PADEREWSKI,

-   JAN MATEJKO, JACEK MALCZEWSKI, STANISŁAW WYSPIAŃSKI.

                                   

                 ŻYCZYMY POWODZENIA: KATARZYNA DIERŻANOWSKA,AGNIESZKA RUSAKIEWICZ

 Jolanta Darul


 

  AKCJA GÓRA GROSZA

Szanowni Uczniowie, Rodzice,

Pragnę poinformować, iż tegoroczna edycja Góry Grosza będzie edycją jubileuszową – 10-tą w historii Akcji.

Akcja rozpocznie się 23 listopada i trwać będzie do 4 grudnia bieżącego roku!!!

Zgodnie z dotychczasową tradycją patronat nad Akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej reprezentowane przez Panią Minister Katarzynę Hall.

Jolanta Darul


 

SZKOLNA IMPREZA HALLOWEEN

29.10.2009 ( w czwartek ), w godzinach od 11.15. do 12.00 odbyła się szkolna impreza Halloween dla uczniów klas 0-III S.P.

http://gss.edu.pl/files/image/halloween_2.jpg

Rozstrzygnięto konkurs na najciekawsze przebranie oraz na najładniejszą dynię klasową i indywidualną. W radosny nastrój wprawił wszystkich występ szkolnego zespołu tanecznego :,, Wiercipiętki ” pod opieką p. Beaty Kącickiej.

To była niezapomniana zabawa…. ;-)

Jolanta Darul

 


W związku z imprezą Halloween 29.10.09 ( w czwartek ), Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na najciekawsze przebranie – rozstrzygnięcie podczas imprezy szkolnej! A zatem, czekamy na szalone pomysły…

 

W związku z imprezą Halloween 29.10.09 ( w czwartek), Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na najładniejszą dynię! Klasy IV-VI S.P., I-III Gimnazjum – powodzenia! Dynie klasowe prosimy przynieść na imprezę szkolną w czwartek ( od 18.00 ).

 

Samorząd Uczniowski GSS

Opiekun SU GSS: Jolanta Darul


 

UWAGA !!! MALUCHY I UCZNIOWIE 0-3 S.P.: ;-)!!!!! 

W związku z Halloween, Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na najciekawsze przebranie – rozstrzygnięcie w czwartek 29.10.09.

Spotkamy się z wami podczas zajęć lekcyjnych!

Dokładna godzina zostanie podana w poniedziałek.

W związku z Halloween, Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na najładniejszą dynię! 

0-III S.P. czekamy w czwartek 29.10.09 na wasze dynie klasowe i indywidualne.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czwartek, podczas waszego pobytu w szkole do godziny 14.00!

Dokładna godzina zostanie podana w poniedziałek!

Samorząd Uczniowski GSS

Opiekun SU GSS: Jolanta Darul


 

 

Konkurs jesienny

 

ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU

PLASTYCZNEGO

 

„Jesień moimi oczami widziana”

 

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział

w konkursie.  Prace są naprawdę piękne.

 

Jury po debacie postanowiło przyznać następujące miejsca w poszczególnych klasach:

* 0 klasa

 

                 I miejsce                    Aleksandra Pstrong

                 II miejsce                   Klaudia Bernaczek

                                                  Matylda Grabowska

                 III miejsce                  Paula Jarecka

 

* I- III   klasa SP

 

                 I      miejsce                Sebastian Muntowski

                                                  Ewa Pałczyńska

                 II    miejsce                Wiktoria Ossowska

                                                  Zofia Siodłowska

                 III   miejsce                Agata Wolańczyk

                                                  Agnieszka Wojtowicz

 

 

SPECJALNE WYRÓŻNIENIE JURY PRZYZNAŁO

Aleksandrze Byzewskiej

 

GRATULUJEMY!!!

Justyna Sudzik


 

© 2008-2009 Gdyńska Szkoła Społeczna. Wszystkie prawa zastrzeżone.